Provozní řád

 

THAJSKÉ MASÁŽE GANESHA

 

Předmět podnikání

Masérské, rekondiční a regenerační služby

 

Provozovatel

Paphakorn Hrubeš

 

Sídlo provozovatele

Bartošková 1411/20

140 00 Praha 4 – Nusle

 

Živnostenský list

Masérské, rekondiční a regenerační služby

 

Identifikační číslo (IČ)

05122635

 

Provozovna a místo podnikání

Vojtěšská 588, 277 11 Libiš

 

Odpovědná osoba

Jan Postránecký

 

Telefon

773 687 030

 

Počet zaměstnanců

1

 

Pracovní doba

pondělí – čtvrtek dle objednání v čase 9:00 – 21:00

 

Oprávnění pro výkon činnosti

Tradiční thajské masáže – The Union of Thai Traditional Medicine Society

 

Základní údaje o provozovně

Provozovna je umístěna v přízemí rodinného domu na adrese Vojtěšská 588, 277 11 Libiš.

Do provozovny vstupuje domovními dveřmi do vstupní chodby 9,6 m2, kde se nachází recepce a má podlahu z keramické dlažby. Ze vstupní chodby je vstup do masérské místnosti 12 m2, má podlahu z laminové krytiny, dále na WC1 8m2, má podlahu z keramické dlažby, do odpočinkové místnosti 11 m2, má podlahu z laminové krytiny a z odpočinkové místnosti se vstupuje na WC2 3m2 s podlahou z keramické dlažby.  Vstupní chodba je vybavena věšákem na kabáty a botníkem pro odložení bot.

Masážní místnost výměru 12 m2. Má omyvatelnou podlahu z laminátu. V místnosti jsou 2 okna. Oknem 70x40cm je místnost odvětrána a oknem o velikosti 190x160cm s instalovanými žaluziemi je místnost osvětlena denním světlem. Pod větším oknem se nachází radiátor topení. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Zařízení masážní místnosti 1 masážní lůžko 90 x 200 cm, 1 odkládací stolička a umyvadlo s teplou a studenou vodou. Z masážní místnosti je vstup na recepci.

Odpočinková místnost má výměru 11 m2. Má omyvatelnou podlahu z laminátu. V místnosti je 1 okno o velikosti 150×150 cm a instalovanými žaluziemi, kterým je místnost odvětrána a osvětlena denním světlem. Pod oknem se nachází radiátor topení. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. 2 komody, 1 odkládací stolička a věšáky na oblečení, lednice, mikrovlnná trouba, horko varná konvice a šatní skříň. Z odpočinkové místnosti je vstup na WC 2 s umyvadlem s teplou a studenou vodou a skřínkami, kde jsou uskladněny dezinfekční prostředky, čistící prostředky a úklidové pomůcky.

Sociální zařízení WC 1 má podlahu keramickou vč. soklu a keramický obklad. V koupelně je umyvadlo, sprchový kout s teplou a studenou vodou a WC.

Zásobování vodou je z veřejného vodovodu a je stáčeno do městské veřejné kanalizace. Vytápění celé provozovny a ohřev je zajištěn plynovým kotlem umístěným v kotelně.

Všechny místnosti mají dostatečné vlastní elektrické osvětlení na stropě na 220 V s vypínačem na stěně.

 

Popis pracovní činnosti

Klient se svlékne do spodního prádla, popřípadě se u tradiční thajské masáže převlékne do volného oděvu, který má masážní salon k dispozici. Své oblečení a osobní věci si klient odloží na k tomu určené místo vedle masážního lůžka. Před a po poskytnutí služby si pracovník umyje ruce pod tekoucí teplou vodou za použití vhodného mycího popř. desinfekčního prostředku. Lehátko je opatřeno pro každého klienta zvlášť vždy čistým prádlem, tj. ručníkem, prostěradlem, popř. jednorázovou papírovou podložkou. K masážím je používán 100% bio základní masážní olej značky TOMFIT, dle přání klienta emulze, aj.

 

Zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění

V provozovně se nepoužívají žádné přístroje a nástroje krom rukou. Před a po každém poskytnutí masérských služeb je dezinfikováno lehátko dezinfekčním prostředkem např. Desprej expozice 2 minuty, Desident CaviCide sprej expozice 3 minuty, Guttar expozice 15 minut, Incidur sprej expozice 15 minut, popřípadě dezinfekčním ubrouskem Incides N. Neprovádí se výkony na nemocné kůži. Při kontaminaci lehátka biologickým materiálem (krví aj.) se ihned vymění podložka a provede se jeho dezinfekce přípravkem s virucidním účinkem např. Desprej expozice 2 min., nebo Incides N. Při kontaminaci rukou bude použita dezinfekce Spitaderm. Jednorázové pomůcky se opakovaně nepoužívají. Desinfekce se provádí omýváním nebo postřikem, je dodržena předepsaná koncentrace a doba působení. K zabránění vzniku rezistence mikrobů se dezinfekční prostředky střídají po 1 měsíci.

 • Incides N – ubrousky, lehátko (Desprej 2 min.)
 • Incidur sprey (Desprej) – povrchy zařizovacích předmětů
 • Savo Prim 3% (Savo originál) – podlahy
 • Spitaderm – ruce
 • Provozovatelka i zaměstnanci vlastní zdravotní průkaz.

 

Úklid a dezinfekce

V provozovně se úklid podlahy a povrchů provádí denně na vlhko a vždy při znečištění před zahájením provozu běžnými čistícími prostředky a 1x týdně s použitím příslušného dezinfekčního roztoku – SAVO Prim 3% (Savo originál 10%) do zaschnutí, Incidur SP 1% do zaschnutí, Dezox 2% na 30 minut. S použitím dezinfekce je denně prováděno omytí obkladových a omyvatelných ploch v místnostech čekárny a masérského salonu. Pomůcky a prostředky k hrubému úklidu jsou ukládány odděleně v prostoru kotelny. Dezinfekční prostředky jsou uloženy ve skříňkách sociálního zařízení č.2 vedle umyvadla. Na pracovišti jsou používány bavlněné ručníky, které se mění každý den. 1x týdně se provádí mytí dveří, 1x za 6 měsíců se provádí mytí oken, okenních rámů a 1 x za 2 roky se malují stěny. Při práci s dezinfekčními prostředky se dodržují zásady ochrany zdraví a bezpečnosti při práci a používají se osobní ochranné pomůcky. Dezinfekční prostředky se připravují bezprostředně před použitím.

 

Manipulace s prádlem

Čisté prádlo a textil určený k jednorázovému použití se skladují v čistých a pravidelně (1x týdně) dezinfikovaných skříňkách. Na pokrytí masérského lehátka se používá převážně jednorázový materiál (role z netkané textilie), který je měněn po každém použití. Použitá jednorázová prostěradla, jsou ukládána do odpadkového koše s vložkou PVC pytle a jsou denně likvidována jako komunální odpad. Pracovní oděv je měněn dle potřeby (i v průběhu pracovní doby). Textilní prádlo použité se odkládá do umělohmotného koše s víkem.

 

Osobní hygiena

Před započetím práce s klientem, po použití toalety, po manipulaci s odpady, po provedení úklidu a při každém znečištění se myjí ruce v teplé vodě s použitím mýdla. V případě znečištění rukou biologickým materiálem bude použita dezinfekce Spitaderm, aj. Osobní ochranné pomůcky (oděv a obuv) jsou udržovány v čistotě. Tyto ochranné pomůcky se používají pouze v provozovně. Na pracovišti se nekonzumuje jídlo, nekouří, neupravují nehty ani vlasy. Nehty na rukou se udržují čisté a krátce ostříhané, ruce bez ozdobných předmětů. Pracovní a civilní oděv se ukládá odděleně – provozovatelka má zajištěné odkládání pracovního oděvu.

 

Odpady

Veškerý odpad se denně likviduje. V provozovně vzniká pouze běžný komunální odpad zahrnující jednorázové ručníky a prostěradla. Do odpadkového koše se vkládají igelitové vložky a denně je prováděno jejich odstranění z provozovny. Odpadky se dávají do popelnice, umístěné v prostoru vedle domu, odvoz je zajištěn firmou FCC Neratovice, s.r.o.

 

Lékárnička

V provozovně je lékárnička se standardním vybavením.

 • ochranné rukavice
 • obvazová vata
 • Ophtal
 • gumové škrtidlo
 • antiseptický prostředek
 • resuscitační rouška
 • trojcípý šátek
 • náplast polštářková
 • obinadlo hydrofilní
 • gáza sterilní, hydrofilní
 • rychloobvaz dělený-nedělený

ZÁKAZ KOUŘENÍ A ZÁKAZ VSTUPU ZVÍŘAT DO PROVOZOVNY

 

Provozní řád zpracovala  Miroslava Postránecká

Ganesha Joga

Adresa

Vojtěšská 588

Libiš 277 11

Kontakt

ganesha-joga@seznam.cz

tel. 773 687 030